KONST / Litografier / Färglitografi 12308095
nr 1230 8095
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, "Diana vid Julaftons fyr". Signerad, numrerad 334/350. Motivet: 27x38
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 januari 2019
kl 19:13:14
700 kr
800 kr
21 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren